Prodáváme vysoce kvalitní pásky EPOSTAPE A CROSSTAPE.
Aktuální kurzy tapingu

Amarantový olej 100 ml

Kód produktu:
4820157160329
Výrobce:
SALUTE LIVI
Země původu
Ukrajina
Běžná cena:
369 Kč
Ušetříte:
5 %
Dostupnost:
Nedostupné
Cena s DPH:
349 Kč

Amarant je širokolistá jednoletá travní rostlina o výšce 3-4 metry s množstvím nádherných květenství obsahujícími velmi měkká semena v odstínech od bílé, krémové, růžové, červené až černé barvy o průměru pouze 1-1,5 mm. Každá rostlina produkuje 40-60 tisíc semen.
Země původu amarantu je střední Amerika. Produkty z něho v průběhu mnoha staletí a tisíciletí patřily do jídelníčku Aztéků a Inků. Do Evropy byl amarant zavezen v 16. století. Je symbolické, že samo slovo amarant z řeckého slova amarantos znamená nevadnoucí, věčný kvítek. Květenství amarantu skutečně nikdy neuvadají. Vysušený amarant může po celou zimu být ve váze, za což ho nazývají zimním přítelem lidí. Starým Řekům amarant sloužil jako znak nesmrtelnosti. Švédská princezna Kristýna dokonce založila v roce 1653 řád kavalírů Amarantu. Po více než čtyřsetletém zapomnění si lidstvo vzpomnělo na tuto plodinu, která má unikátní chemické složení, čímž se řadí k univerzálnímu použití.
Zvláštní pozornost vědců přitáhla skutečnost, že amarant patří k rostlinám typu C (čtyřuhlíkového) a má zvláštní druh fotosyntézy, čímž se vyjasňuje i kolosální potence produktivity a růstu. Stravuje 2-2,5 × více uhličitého plynu než jiné rostliny obdobného druhu (kukuřice, cukrová třtina atd.).

Amarantový olej je známý zdroj skvalenu!

Protože základním komponentem lidské kůže je skvalen, rychlost vstřebání oleje je veliká. Kůže zůstává dlouho zvlhčená a chráněná.SLOŽENÍ:
100% olej lisovaný za studena z amarantových semen
Energetická hodnota na 100 g: 898,2 kcal/3761 kJ - tuky 99,8 g, bílkoviny 0 g,sacharidy 0,1 g.
- bílkoviny. Amarant má vysoký obsah proteinu 13-19% a nejvíce se podobá teoreticky spočítanou ideální bílkovinou. Pro srovnání uvádíme koeficient přiblížení k ideální bílkovině: amarant 75, kraví mléko 72, sója 68, ječmen 62, pšenice 60, kukuřice 44, arašídy 32
- zaměnitelné aminokyseliny: kyselina astraginová, adenin, guanin, alanin, argentin, kyselina glutamová, histamin, prolin, seriu, tyroxin, serotonin, ornitin, kyselina panthoteonová (vitamín B)
- deriváty zaměnitelných aminokyselin: purinová zásada, kreatin, histamin, purivat, thiazol
- nezaměnitelné aminokyseliny: valin, histidin, izoleucin, lyzin, metionin, lucin, fenylalanin, tryptofán, tronin
- minerální látky v chelátových formách: kalcium, železo, fosfor ve významných množstvích a jiné stopové prvky
- polynenasycené mastné kyseliny: kyselina linolová, palmitová, stearová, oleová, linolenová, arachidonová. Jejich obsah v tucích amarantu je do 77%, přičemž 50% kyseliny linolové, z které se syntetizuje v organizmu linoleová a arachidonová mastná kyselina a která se v organizmu sama nesyntetizuje a musí se přijímat se stravou
- jiné sloučeniny: riboflavin (vitamín B2), tokoferol (vitamín E), thiamin (vitamín B1), vitamíny skupiny D, chlorofyl, cholin, žlučové kyseliny a alkoholy, steroidy, fytosteroly a skvalen

UŽÍVÁNÍ:
1-3 čajové lžičky denně nejlépe 20-30 minut před jídlem, může se přidávat i do stravy.
Vnější použití: mazat kůži, sliznice. Protože základním komponentem lidské kůže je skvalen, rychlost vstřebání oleje je veliká. Na kůži po namazání zůstane málo nebo vůbec nic a rychle se vytváří antibakteriální bariéra. Kůže zůstává dlouho zvlhčená a chráněná.

OBSAH:
100 ml

Nařízení Komise Evropské unie č. 432/2012 zakazuje označovat na potravinách a místech, které tyto potraviny prodávají, zdravotní účinky produktů, pokud nejsou přímo schváleny tímto nařízením. Proto není možné používat obecně známá tvrzení o účincích jednotlivých produktů včetně propagačních materiálů. Více informací ZDE.